RezervД“t

Hamams un sauna

Kā ir zināms, Turcija pievelk tik lielu tūristu skaitu netikai pateicoties brinišķīgajām ainavām, spilgtai saulei un maigajai jūrai, bet arī pateicoties savai nacionālajai pirtij, putu masāžām un pīlingiem.

Pašiem turkiem hamams nozīmē gandrīz sakrālu vietu. Pravietis Muhameds ieteica musuļmaņiem iet karstajās pirtīs, jo uzskatīja tīrību par pusi no ticības. Sekojot viņa pamācībai, turki izplatīja hamama apmeklēšanas kultūru visā islamu pasaulē.

Kas notiek turku pirtīs? Un ar ko atšķiras turku pirts no mums pierastās pirts?

Turku saunas rituāls veidojies gadsimtiem ilgi. Sākumā Jūs aivedīs uz «karstu istabu» (turku valodā «sicaklik»). Starp citu, šādu istabu veidi mums ir divi: ar sausu garu (SOMU SAUNA) un ar slapju (TVAIKA ISTABA). Interesanti ir tas, 
ka turku pirtīs izmanto speciālus dvieļus, ko sauc par «peştemal». Šis ir liela izmēra krāsains audums, parasti rūtains vai svītrains, un ar bārkstīm no abām pusēm. Tos apsien ap krūtim un tie piesedz gandrīz visu ķermeni.

Pavadot 15-20 minūtes "karstajā istabā", Jūs dodaties taisni uz HAMAMU, kur speciālists aplej Jūs ar siltu ūdeni un sāk rūpīgi tīrīt Jūsu ādu, no vecās atmirušāsvisas ādas daļiņas. Šī prodcedūra tiek veitka ar speciālu cimdu no rupja vilnas auduma.

Pēc tam, kad āda būs tīra, Jums tiks veikta putu masāža. Šīs procedūras laikā jūs ietīs siltā, maigā putu mākonī, kura sastāvā ietilpst arī olīveļla. Masāžas beigās Jūs noskalos ar siltu ūdeni un aizvedīs uz 20 minūtēm uz RELAKSĀCIJAS ISTABU
kur Jūs nesteidzīgi varēsiet izbaudīt tradicionālo Turku tēju. 

Pēc nelielas rekalksācijas pienāks kārta parastajai masāžai ar aromātiskajām eļļām MASĀŽAS ISTABĀ. Citreiz šī eļļas procedūra var likties sāpīga, bet ir vērts paciest: vīrieši un sievietes, kas pie mums strādā, 
ir īsti speciālisti savā jomā un ir pazīstāmi ar savām spēcinošajām un pa īstām spēku atjaunojošām masāžām. Ja Jūs vēlaties pilnībā sajust, kas ir hamams, vienkārši uzticieties viņiem un ļaujiem pilnībā noņemt nost visu sakrāto stresu un nogurumu.

Un lūk, pienāk laiks pamest hamamu. Uzvelkot drēbe, pēc šādas attīrošās un atdzimstošās procedūras, paskatieties uz sevi spogulī: Jūsu āda ir spilgti rozā un maiga kā mazulim, acis ir tīras un skats – skaidrs. 
Turki dažreiz pat saka tā: apmeklēt hamamu ir kā ielūkoties citā pasaulē!

SPA centrs atrodas cokola stāvā galvenajā korpusā un strādā katru dienu no plkst. 09:00 līdz 18:00. Hamama un saunas kompleksa apmeklējums ir bezmaksas.

Masāžas cenrādis(pdf)

×