RezervД“t

Kemeras ievērojamās vietas

Kemera— reģionālais centrs, kas atrodas 8 km attalumā no Čamjuvas. Ataturka bulvārī – galvenajā pilsētas ielā – otrdienās notiek bazārs, kur tirgo ar vietējiem augliem, dārzeniem, garšvielām, apģērbu un suvenīriem. Turpat atrodas Mustafas Kemala Ataturka piemineklis, kurš dibināja mūsdienu Turciju. Blakus stāv baltakmeņu sargu tornis, kas ir pilsētas simbols. Pie pieminekļa var patīksmināties ar dziedošām struklakām. Līdz Kemerai brauc maršruta taksomets, laiks ceļā – 15 minūtes.

Tahtali kalns— mūsu reģiona vizītkarte, Rietumu Tauru kalnu sistēmas visaugstākais punkts. Pie tā virsotnes 2007. gadā tika uztaisīts kanātu ceļš «Olympos Teleferik». Ceļa garums — 4350 metru, funikuliera ietilpība— 80 cilvēku. Ielejas stacija atrodas starp Terikovas un Čamjuvas ciematiem 725 metros virs jūras līmeņa. 15 minūšu gara braucienā var novērot stāvu klinšu kalnu iespaidīgu panorāmu, skaistus priežu mežus, zilganzaļu jūru un diženus kalnus. Augšējā stacija ir uzbūvēta tieši kalna virsotnē, kas paceļas 2365 metros. Tā ir nopietna daudzstāvu ēka. Tur ir gaidīšanas zāles, terases restorāns, suvenīru veikals un skatu laukumiņš ar teleskopu.

Faselisa— antīka pilsēta, ko  VII gadsimtā pirms mūsu ēras nodibināja kolonisti no Rodosa salas un kas ir viena no senas Likijas vecākām pilsētām. Dotajā brīdī pilsētā var apskatīt daudz drupu, kas top no Romas un Bizāntijas  perioda: akropolis, sena teātra drupas, pirtis, sabidriskās un dzīvojamās ēkas.Laikam gan pašas iespaidīgas pilsētas drupas ir akvedukts, pateicoties kuram senajos laikos pilsētu nodrošināja ar ūdeni. Vēl pilsētā var apskatīt divu seno tempļu drupas – Atēnas Pallādas  templi (kara un gudrības dieviete), kura ir pilsētas aizbildne, un Hermesa – tirdzniecības dieva - templi. Sena leģende stāsta, ka Maķedonijas Aleksandrs pavadījis Faselisā veselu ziemu, pēc kā devās ar savu karaspēku uz Austrumiem. No dienvidu līča atveras burvīgs skats uz Tahtali kalnu. Faselisas oļainajās pludmalēs ir lieliski spēles laukumi, bet līča klusie ūdeņi neapdraudē peldētājus.

Olimposa— vēl viena antīka pilsēta Tahtali kalna dienvidu nogāzē. Pēc senas leģendes tieši šeit, 2400 metru augstumā virs jūras līmeņa, pulcējās olimpiskie dievi. Sī ir viena no dažām vietām pasaulē, kas apstrīd Grieķijas Olimpa slavu. Kopš antīkiem laikiem šeit saglabājās piršu drupas ar mozaikas grīdu, Romas perioda teātris un tempļa fragmenti, kas tika uzbūvēts Marka Aurēlija valdības  laikā. Netālu atrodas neatkārtojmais 230 metru augsts pasaules brīnums – Janartašas kalns, kura nogāzē 365 dienas gadā deg dabīgs uguns. Noslēpums ir vienkāršs – dabas gāzes iegulas, kas izlaužas uz kalna virsmu, aizdegas paši par sevi. Bet daudzi tic citam stāstam. Pastāv leģenda, kas stāsta par drausmīgu Himeru, kura dzīvojusi uz šī kalna un biedējusi vietējus iedzīvotajus. Vienreiz Bellerofonts uz spārnaina zirga Pegaza uzvarēja briesmīgu būtni ar lauvas galvu, āža rumpi un pūķa asti. Bet himera vēl joprojām dusmojas, izlaižot ārā uguni. Īpaši skaisti kalns izskatās naktī, kad šeit aizdegas daudzas uguntiņas un liekas, kā liesmu mēles it kā izpilda kaut kādu parastām prātam nezināmu deju.

«Paradīzes līcis»— viena no pašām apbrinojamām vietām reģionā. Savu nosaukumu līcis seņēmis nevelti: naktīs šeit var novērot spilgtu ūdens spīdēšanu ap peldētājiem. Nebaidieties ieiet ūdenī: spīdēšanas iemesls ir dzīvojošie šeit unikāli mikroorganismi. Ja  viņus patraucēt, viņi sāks izdalīt fosforiscējošu fermentu un līdz ar to veidot spīdošo oreolu ap sevi. Vietēja ainava ir diezgan klinšaina, saules slāņi parādās tieši virs krasta. Ja Jūs nolemsiet apmeklēt līci nakts laikā, tad paņemiet līdzi siltus apģērbus, jo pēc saulrieta šeit ātri kļūst auksts.

Antalya Aquarium— pasaules vislielākais tuneļu akvārijs! Zem viena jumta 15000 m2 teritorijā atrodas  40 tematisku akvāriju un virs 10000 zivis un jūras iedzīvotāju. Šeit ir pasaules visgarākais 131 m garš un 3 m plašs panorāmas tunelis, kā arī vairākas izklaidēšanas iespējas, kā, piemēram, peldēšana starp haizivīm un pikošanās – tas viss sagaida Jūs! Uz teritorjas ir kafejnīcas un restorāni, kur var atpūsties un iekost, kā arī iegādāties neaizmirstamus suvenīrus. Akvārijs atrodas Konjaalti rajonā, blakus tirdzniecības centram „Migros”, Mini City muzejam un atrakcijas parkam «Akturpark». Nokļūt var ar maršruta taksometru Čamjuva – Antālja.

 

Ulupinara (Ulupinar)— tradicināls turku ciemats, kas atrodas Olimpa kalna smaragdzaļajās nogāzēs. Tas ir tikai 22 km attalumā no Čamjuvas. Tīrus kalna upes ūdeņus, kas strauji tek no sarmām Torosas kalnu virsotnēm, vietējie iedzīvotāji jau kopš senseniem laikiem izmanto foreles audzēšanai, iekārtojot  zivju fermās. Vairākos desmitnieku  baseinos ikgadēji tiek audzēti simtiem foreļu vienību, kas talāk tiek piegādāti lielākājos tirdzniecības tīklos un pieczvaigžņu viesnīcās Turcijas Rivjērā. Tūkstoši tūristu katru gadu brauc uz Ulupinaru ar ekskursiju, netikai lai pazvejotu kalna upes dzidrajos un  dzedrajos ūdeņos, bet arī lai bez steigām atpūstos restorānos, kuru šeit ir ļoti daudz, zem zaļas lapotnes pavēņa baudot svaigu zivi un gaļu, ko mesitariski uzcep uz iesma vai režģa.

Dinoparks atrodas 15 km attālumā no Čamjuvas, Gjojnjukas ciematā. Parks ieņem 30 hektārus un ir lielākais dinoparks Eiropa. Ieeja no labas puses aizvedīs Jūs vietā, kur ir novietoti 25 dinozauru eksponāti, kas kustās un izdod skaņas. Ir pat dinozauri, uz kuriem var uzkāpt virsūun pavizināties. Teritorijā ir smilšu karjers, kur bērni var paņemt lāpstiņas un patstāvīgi sākt dinozauru atlikumu izrakumus. Viesu rīcībā ir speciāli apmācīts personāls, kas varēs pieskatīt Jūsu bērnus, izklaidējot viņus ar stāstiem par dinozauriem. Parka otrajā daļā tiek piedāvāti citi izklaidējumi: futbols,  alpinistu siena, ūdens futbols, 7Dkinoteātris, virves, planetārijs, mini klubs un baseins ar bērnu slīdkalniņiem.

×